اخبار > نکاتی که باید در هنگام تزریق واکسن به آنها توجه کنید
 


  چاپ        ارسال به دوست

نکاتی که باید در هنگام تزریق واکسن به آنها توجه کنید

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با آغاز روند واکسیناسیون کرونا، افزایش مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و حجم فعالیت نیروهای ارایه دهنده خدمت، برخورد مردم با کادر بهداشت و درمان نیز روندی صعودی را تجربه می کند. واکیسناتورها که مسئول تزریق واکسن هستند باید در مواجهه با مراجعین نکاتی را مدنظر داشته باشند. مردم نیز با دانستن این موارد می توانند در حفظ جان خود و پرسنل مراکز، نقش مهمی را ایفا کنند.

مهمترین نکته این است که افراد باید به اطلاعات دقیق واکسن کرونا که توسط کادر بهداشت و درمان ارایه می شود، اعتماد و حتما در مورد بیماری خود یا داروهایی که به صورت روتین مصرف می کنند، با واکسیناتور صحبت کنند. همچنین برای مراجعه به مرکز واکسیناسیون و تزریق واکسن به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.
مراجعه کنندگان باید بینی و دهان خود را به صورت کامل با ماسک بپوشاند و از لمس صورت، دهان، بینی و چشم ها خودداری کنند. افراد با مراجعه به مرکز واکسیناسیون و تزریق دز اول، کارت واکسن خود را دریافت می کنند که روی آن اطلاعات مراجعه کننده و تاریخ تزریق دز دوم واکسن درج می شود.
واکسیناتور در هنگام تزریق باید تمام شرایط استریل را رعایت کند، دست های خود را با آب و صابون بشوید و در هنگام تزریق از دستکش، ماسک وگان نیز استفاده کند.
نیروهایی که خدمات تزریق واکسن را ارایه می دهند باید از لحاظ جسمی سالم و از نظر بیماری کرونا ایمن باشند. محل تزریق واکسن باید توسط واکسیناتور و به وسیله الکل به صورت دایره ای از مرکز به سمت خارج استریل شود. واکسیناتور باید با مراجعه کننده ارتباط برقرار کند و همه اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه کننده قرار دهد.
حفظ آرامش از مهمترین نکاتی است که باید توسط نیروهای تزریق واکسن مدنظر قرار گیرد و اگر مراجعه کننده دچار اضطراب شد، او را آرام کند. 
تمامی واکسیناتورها دارای کارت شناسایی معتبر هستند که به لباس یا به صورت آویز به گردن آنها متصل است. اطلاعات درج شده روی کارت ها با حروف بزرگ نوشته شده و خواناست. 


٠٨:٥٩ - چهارشنبه ٥ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٨٩١    /    تعداد نمایش : ٣٦٢صفحه اصلي > نمايش اخبار 

 

مرکز تحقیقات بیماری های مزمن تنفسی

 

آدرس : تهران - داراباد، بیمارستان مسیح دانشوری

تلفن :021-27123252

پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

پیوند های مهم

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی سل و بیماری های ریوی دکتر مسیح دانشوری می باشد.